2004


DRAMATICKÁ SOUTĚŽ

 

Oceněné texty:

 

1. místo – Roman Olekšák: Smajlící
2. místo – Miroslav Bambušek: Porta apostolorum
3. místo – Dušan Vicen: Siluet b moll

 

Čestné uznání:

  • Zdeněk Jecelín: Satana
  • Karel František Tománek: Život je krásnej

Finalisté dramatické soutěže:

  • Roman Olekšák: Smajlíci
  • Dušan Vicen: Siluet b moll
  • Karel František Tománek: Život je krásnej
  • Jan Vedral: Máme ho (staří režiséři)
  • Milena Oda: Pěkné vyhlídky
  • Katharina Schmitt: Sněhová fronta
  • Zdeněk Jecelín: Satana
  • Jan Tošovský (Jarda Hrouda): Echte kunst
  • Miroslav Bambušek: Porta apostolorum
  • Miroslav Krčmář: Instruktáž
  • Viliam Klimáček: Historky z fastfoodu

 

INSCENAČNÍ CENY

 

Vítězné inscenační výkon

 

Inscenace roku
E.Jandl: Z cizoty (Divadlo Na zábradlí, Praha, režie Jan Nebeský)

 

Mužský herecký výkon
Boris Rösner, Harpagon (Molière, Lakomec, Národní divadlo)

 

Ženský herecký výkon
Daniela Kolářová, Matka (Bernhard, U cíle, Pražské komorní divadlo)

 

Talent roku
Magdaléna Borová, herečka

 

Divadlo roku
Divadlo Na zábradlí, Praha

 

Česká hra
Nagano (Martin Smolka, Jaroslav Dušek), Národní divadlo, Praha, režie O.Havelka, dirigent J.Chalupecký

 

Scénografie
Pavel Svoboda (Bludný Holanďan, Divadlo J.K. Tyla, Plzeň)

 

Hudba
Petr Hromádka (Sto roků kobry, Divadlo Husa na provázku, Brno)

 

Nominace na ceny za inscenační výkony

 

Inscenace roku

  • Kníže Myškin je idiot, F.M.Dostojevský, J.Kovalčuk, Vladimír Morávek, Divadlo Husa na provázku, Brno
  • Nora, H.Ibsen, Jan Antonín Pitínský, Divadlo v 7 a půl, Brno
  • Z cizoty, E.Jandla, Jan Nebeský, Divadlo Na zábradlí, Praha

Mužský herecký výkon

  • Jan Budař, Stavrogin,F.M.Dostojevský, Běsi, Divadlo Husa na provázku, Brno
  • Boris Rösner, Harpagon, J.B. Molière, Lakomec, Národní divadlo, Praha
  • Alois Švehlík, On, E.Jandl, Z cizoty, Divadlo Na zábradlí, Praha

Ženský herecký výkon

  • Vanda Hybnerová, Catherine, D. Auburna, Důkaz, Divadlo v Řeznické, Praha
  • Daniela Kolářová, Matka, T. Bernhard, U cíle, Pražské komorní divadlo-Divadlo Komedie, Praha
  • Dana Růžičková, Nora, H. Ibsen, Nora, Divadlo v 7 a půl, Brno

Talent

  • Magdaléna Borová, herečka
  • Kateřina Jalovcová, zpěvačka
  • Matija Solce, loutkář, herec, muzikant
  • David Švehlík, herec
  • SKUTR (Martin Kukačka, Lukáš Trpišovský), režie

Divadlo

  • Divadlo Husa na provázku, Brno
  • Divadlo Na zábradlí, Praha
  • Klicperovo divadlo, Hradec Králové
  • Slovácké divadlo, Uherské Hradiště

Česká hra

  • Ředitelská lóže, Arnošt Goldflam, HaDivadlo, Brno, režie Ondřej Elbl
  • Nagano, Martin Smolka a Jaroslava Duška, Národní divadlo, Praha, režie Ondřej Havelka
  • Sendviče reality, Karel František Tománek, Dejvické divadlo, Praha, režie Miroslav Krobot

Scénografie

  • David Marek za scénu k představení Lakomec, Národní divadlo, Praha
  • Markéta Oslzlá-Sládečková za scénu a kostýmy k představení Arabská noc, Divadlo F.X.Šaldy, Liberec
  • Pavel Svoboda za scénu k představení Bludný Holanďan, Divadlo J.K.Tyla, Plzeň

Hudba

  • Vladimír Franz, Macbeth, Divadlo na Vinohradech, Praha
  • Petr Hromádka, Sto roků kobry, Divadlo Husa na provázku, Brno
  • Martin Smolka, Nagano, Národní divadlo, Praha

Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Úvodní stránka  Domů

Copyright © Aura-Pont s.r.o. 2005 - 2010  |  Publikováno systémem inCMS  |  Webdesign Inexes