2006


DRAMATICKÁ SOUTĚŽ

 

Vítězné texty


1. místo: neuděleno
2. místo: Roman Olekšák: Mesto v protismere
3. místo: Kateřina Rudčeková: Niekur
cena ČRo Vltava: Radek Malý: Pocit nočního vlaku

 

 

INSCENAČNÍ CENY


Vítězné inscenační výkony

 

 INSCENACE

Národní divadlo Praha: Wolfgang Amadeus Mozart – La Clemenza di Tito (dirigent: Alessandro De Marchi, režie: Karl-Ernst Herrmann a Ursel Herrmann)

 

Další nominace:

Dejvické divadlo Praha: William Shakespeare – Hamlet (režie: Miroslav Krobot)

Městské divadlo Zlín a Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín: Zdeněk Fibich a Jaroslav Vrchlický – Smrt Hippodamie (režie: Jan Antonín Pitínský, dirigent: Roman Válek)

Divadlo Alfa Plzeň: Tomáš Dvořák, Ivan Nesveda, Pavel Vašíček – Tři mušketýři (režie: Tomáš Dvořák)

 

 

ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON

Kate Aldrich, Sesto, La Clemenza di Tito, Národní divadlo Praha

 

Další nominace:  

Helena Dvořáková, Lady Macbeth, Macbeth, Divadlo U stolu Brno

Pavla Tomicová, Štěpa, Petrolejové lampy, Klicperovo divadlo Hradec Králové

 

 

MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON

Martin Finger, Světanápravce, Světanápravce, Pražské komorní divadlo – Divadlo komedie Praha

 

Další nominace:

Michal Čapka, Jindřich, Svatba, Komorní scéna Aréna Ostrava

Johannes Chum, Tito, La Clemenza di Tito, Národní divadlo Praha

 

 

DIVADLO

Dejvické divadlo Praha

 

Další nominace:

Divadlo Husa na provázku Brno

Divadlo U stolu Brno

Pražské komorní divadlo – Divadlo Komedie Praha

 

ČESKÁ HRA

Iva Klestilová: Má vlast

 

Další nominace:

Karel Steigerwald: Horáková x Gottwald (Zabijeme ženskou. Leknou se, zvyknou si)

Tomáš Dvořák, Ivan Nesveda, Pavel Vašíček: Tři mušketýři

 

SCÉNOGRAFIE

Karl-Ernst Herrmann, scéna a kostýmy: La Clemenza di Tito, Národní divadlo Praha

 

Další nominace:

David Marek, scéna: Richard III, Národní divadlo Praha

Jakub Kopecký, scéna: Hrdinové, Národní divadlo Praha (projekt Bouda)

 

HUDBA

byly uděleny dvě ceny:

Vladimír Franz, Amfitryon, Městské divadlo Brno

Petr Kofroň, Magická flétna, Městské divadlo Brno

 

Další nominace: Zuzana Lapčíková, Balady, Národní divadlo v Brně

 

TALENT

Ivana Uhlířová (herečka)

 

Další nominace:

Rostislav Novák (herec, performer, autor)

SKUTR – Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský (autorsko-režisérská dvojice)

Ivana Veberová (operní pěvkyně)

 


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Úvodní stránka  Domů

Copyright © Aura-Pont s.r.o. 2005 - 2010  |  Publikováno systémem inCMS  |  Webdesign Inexes