2011


INSCENACE

PAUL CLAUDEL: POLEDNÍ ÚDĚL

režie Hana Burešová, překlad Vladimír Mikeš, úprava Hana Burešová a Štěpán Otčenášek, dramaturgie Štěpán Otčenášek, scéna Martin Černý, kostýmy Kateřina Štefková,

Divadlo v Dlouhé Praha, premiéra 12.4.2011

 

PHILIP GLASS: LES ENFANTS TERRIBLES (PŘÍŠERNÉ DĚTI)

režie Alice Nellis, dirigent Petr Kofroň, libreto Philip Glass a Susan Marshall, scéna a světelný design Matěj Cibulka, kostýmy Kateřina Štefková, choreografie Klára Lidová, dramaturgie Beno Blachut, Národní divadlo Praha, premiéra 17.6.2011

 

PATRIK OUŘEDNÍK, DORA VICENÍKOVÁ, JAN MIKULÁŠEK: EUROPEANA

režie a hudba Jan Mikulášek, dramaturgie Dora Viceníková, scéna a kostýmy Marek Cpin,

Divadlo Reduta - Národní divadlo Brno, premiéra 9.6.2011

 

ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON

HELENA DVOŘÁKOVÁ (YSÉ)

Paul Claudel: Polední úděl, režie Hana Burešová, Divadlo v Dlouhé Praha

 

GABRIELA MÍČOVÁ (ROMI)

Rainer Werner Fassbinder: Odpad, město, smrt, režie Dušan D. Pařízek, Pražské komorní divadlo - Divadlo Komedie

 

LUCIE ŽÁČKOVÁ (BLANCHE DUBOIS)

Tennessee Williams: Tramvaj do stanice Touha, režie Ladislav Smoček, Činoherní klub Praha

 

MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON

MARTIN HAVELKA (MISTR)

Milan Uhde, Miloš Štědroň: Leoš aneb Tvá nejvěrnější, režie a úprava Vladimír Morávek, Divadlo Husa na provázku Brno

 

NORBERT  LICHÝ (OTEC HELGE)

Thomas Vinterberg, Morgens Rukov: Rodinná slavnost, režie Martin Františák, Divadlo Petra Bezruče Ostrava

 

MAREK NĚMEC (MESA)

Paul Claudel: Polední úděl, režie Hana Burešová, Divadlo v Dlouhé Praha

 

MARTIN PECHLÁT (ANDREAS KARTÁK)

Joseph Roth, David Jařab: Legenda o svatém pijanovi, režie David Jařab, Pražské komorní divadlo - Divadlo Komedie


DIVADLO

PRAŽSKÉ KOMORNÍ DIVADLO - DIVADLO KOMEDIE, Praha

DIVADLO REDUTA – NÁRODNÍ DIVADLO BRNO, Brno

BURANTEATR, Brno

DIVADLO V DLOUHÉ, Praha

 

ČESKÁ HRA

MIROSLAV BAMBUŠEK: ČESKÁ VÁLKA

uvedlo Divadlo Na zábradlí, Praha, režie David Czesany, dramaturgie Lucie Ferenzová a Ivana Slámová

 

DAVID DRÁBEK: JEDLÍCI ČOKOLÁDY

uvedlo Klicperovo divadlo, Hradec Králové, režie David Drábek, dramaturgie Markéta Bidlasová

 

PETR ZELENKA: OHROŽENÉ DRUHY

uvedlo Národní divadlo, Praha, režie P.Zelenka, dramaturgie Lenka Kolihová Havlíková

 

SCÉNOGRAFIE

MAREK CPIN  (výprava)

Karel Čapek,  Jan Mikulášek: Trapná muka, režie Jan Mikulášek, Divadlo Husa na provázku,  Brno

 

MARTIN ČERNÝ  (scéna)

Paul Claudel: Polední úděl, režie Hana Burešová, Divadlo v Dlouhé, Praha

 

JAN NEBESKÝ a JANA PREKOVÁ  (scénografie)

William Shakespeare: Král Lear, režie Jan Nebeský, Národní divadlo, Praha

 

HUDBA

DAVID BABKA

Karel František Tománek: Wanted Welzl, režie Jiří Havelka, Dejvické divadlo, Praha

 

ALEŠ BŘEZINA

Shakespeare: Král Lear, režie Jan Nebeský, Národní divadlo, Praha

 

MILOŠ ŠTĚDROŇ

Milan Uhde, Miloš Štědroň: Leoš aneb Tvá nejvěrnější, režie a úprava Vladimír Morávek, Divadlo Husa na provázku, Brno

 

XINDL X (Ondřej Ládek), DALIBOR CIDLINSKÝ jr.

Edmond Rostand, Pavel Kohout, Xindl X: Cyrano!! Cyrano!! Cyrano!!, režie Vladimír Morávek, Divadlo na Vinohradech, Praha


TALENT

MICHAL ISTENÍK - herec

IGOR OROZOVIČ - herec

ANNA PETRŽELKOVÁ - režisérka

 

Finálové texty anonymní dramatické soutěže o Cenu Alfréda Radoka 2011:

 

Text č. 2 -  Defender

Text č. 13 – Otevřené okno

Text č. 15 – Brutto

Text č. 16 – Mé soukromé ticho

Text č. 21 – Vídeňský hřích

Text č. 28 – Smíření

Text č.42 – Dierou (V hlave)

Text č.49 – Vladimirova děvka

Text č. 54 – Otázka brambor


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Úvodní stránka  Domů

Copyright © Aura-Pont s.r.o. 2005 - 2010  |  Publikováno systémem inCMS  |  Webdesign Inexes